Gå direkt till textinnehållet

Stegö Chilò ställer in PK-debatt

Kulturministernställer in sin sedan tidigare inplanerade medverkan på Publicistklubben i kväll.Enligt hennes pressekreterare uppger Cecilia Stegö Chilò att hon inte har tid.

Kulturministernställer in sin sedan tidigare inplanerade medverkan på Publicistklubben i kväll. Enligt hennes pressekreterare uppger Cecilia Stegö Chilò att hon inte har tid.

Kulturministern Cecilia Stegö Chilò har sedan strax efter valet varit inplanerad i en debatt om Public Service på Publicistklubben denna måndagkväll. Via sin pressekreterare Carl Johan Swanson har hon till Expressen.se meddelat att hon inte medverkar i PK-Debatten.

Annons Annons

pf@journalisten.se

Fler avsnitt
REPORTAGE
Dalmar Namazi, reporter på SVT och UR:s gemensamma satsning för ungdomar - Nyhetskoll, bakom kameran.
Fullt fokus på Nyhetskoll för ungdomar.
Rapport från ”mellanförskapet”

Senaste numret

Omslagsbild till Journalisten nummer 2 2025, med grävreportern Jennifer Mayer som ser ut att få en spruta med fillers injicerad i läppen.